AK PARTİ'DE 7 İLÇE BAŞKANI GÖREVE BAŞLADI | Organize Blog Eğlence Adresi

AK PARTİ’DE 7 İLÇE BAŞKANI GÖREVE BAŞLADI

AK PARTİ’DE 7 İLÇE BAŞKANI GÖREVE BAŞLADI

AK Parti’de Afyonkarahisar teşkilatlarında 7 ilçede değişikliğe gidilerek yeni İlçe başkanları yetkilendirildi.
 
AK Parti’de Merkez ilçe, Bayat, Çay, Dazkırı, İhsaniye, Sandıklı ve Sinanpaşa ilçelerine ilçe başkanı yetkilendirilmesi yapıldı.
 
Koronavirüs nedeniyle atama yoluna gidildi
 
AK Parti’nin 7. Olağan kongreleri koronavirüs dolayısıyla ileri bir tarihe tehir edilerek iptal edilince AK Parti Genel Merkez Teşkilat Başkanlığı tarafından atama yoluna gidildi. AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Hüseyin Sezen, Genel Merkez Teşkilat Başkanlığı tarafından Merkez ilçe, Bayat, Çay, Dazkırı, İhsaniye, Sandıklı ve Sinanpaşa ilçe başkanlıklarına yetkilendirme yapıldığını söyledi.
 
Görevlerini devrettiler
 
AK Parti Merkez İlçe Başkanlığı görevini üç dönem kuralı dolayısıyla bırakan Bülent Eser, görevi Ziya Coşkun Karadeniz’e devretti. Bayat İlçe Başkanı Ekrem Ünal ise görevini Mehmet Bayatlı’ya devretti. Çay’da İlçe Başkanı İbrahim Türkkan görevini Kadir Çetin’e görevini devretti. Dazkırı’da İlçe Başkanı Turgay Erdoğdu görevini Ramazan Bayazit’e, İhsaniye’de İlçe Başkanı Halim Sağ görevini Tecelli Könül’e devretti. Sandıklı İlçe Başkanı Bekir Özçelik görevini Osman Işık’a, Sinanpaşa’da ise İlçe Başkanı Süleyman Aydın görevini Nuri Köse’ye devretti.
 
7. Olağan Kongre süreci virüs riski nedeniyle durduruldu
 
AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Hüseyin Sezen yapılan yetkilendirmelerin ardından yaptığı açıklamada “Yedi ilçemizde ilçe başkanları AK Parti’mizin 7. Olağan Kongre sürecinde yeniden aday olmayacaklarını kamuoyuna daha önce sosyal medya hesaplarından duyurmuşlardı. Sadece Merkez İlçe Başkanımız Sayın Bülent Eser, üç dönem kuralı dolayısıyla görev süresi dolduğu için görevini bıraktı. Diğer altı ilçelerimizin ilçe başkanlığı mülakatları AK Parti Genel Merkez Teşkilat Başkanlığımız nezdinde gerçekleşmiş, Teşkilat Başkanımız Sayın Erkan Kandemir’in uygun görmeleri ile Merkez ilçeye Ziya Coşkun Karadeniz, Bayat’a Mehmet Bayatlı, Çay’a Kadir Çetin, Dazkırı’ya Ramazan Bayazit, İhsaniye’ye Tecelli Könül, Sandıklı’ya Osman Işık ve Sinanpaşa’ya da Nuri Köse’nin 7. Olağan Kongrede aday gösterilmelerine karar verilmişti. Ancak küresel pandemi koronavirüs sebebiyle bu süreç henüz net olmayan ileri bir tarihe ertelenmiştir. Saha çalışmalarımıza sağlıklı ve sürdürülebilir bir şekilde devam etmek için böyle bir yol izledik” dedi.
 
“Şimdilik ellerimiz ayrı olsa da gönüllülerimiz birdir bizim”
 
Sezen, “Atamaların Afyonkarahisarımız’a, AK Partimize, ilçelerimize ve aziz milletimize hayırlar getirmesini temenni ediyorum. Görevlerine başladıkları süreden bugüne kadar devam eden, bugün görevlerini yol arkadaşlarına devreden kıymetli dava arkadaşlarımıza da çok teşekkür ediyorum. Zira bugün bayrağı devralan arkadaşlarımız devraldıkları ilçe başkanlarımızın tecrübe ve birikimlerinden yararlanacak ve 2023’e daha güçlü bir şekilde gireceğiz. Bu zamana kadar büyük bir başarı ve samimiyetle görevlerini yapan ve devreden Sayın Bülent Eser’e, Ekrem Ünal’a, İbrahim Türkkan’a, Turgay Erdoğdu’ya, Halim Sağ’a, Bekir Özçelik’e ve Süleyman Aydın’a çok teşekkür ediyorum. Bu dava kıyamete kadar sürecek bir davadır. Şimdilik ellerimiz ayrı olsa da gönüllülerimiz birdir bizim” ifadelerine yer verdi. 
 
İl Başkanlığında gerçekleşen programda Başkan Sezen yeni ilçe başkanlarına yetki belgelerini, sağlık gerekçesiyle devir teslime gelemeyen iki ilçe başkanı haricindeki görevi devreden ilçe başkanlarına ise teşekkür plaketi verdi.

PAYLAŞ:

Author: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Organize Blog Eğlence Adresi
top Tipobet365 Giriş korku filmleri 2019 animasyon filmleri 2019 betmatik giriş supertotobet giriş